Náušnice hippie znak

155 Kč 128,10 Kč bez DPH
Skladem (6 ks)
Průměr
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
ZABALIT JAKO DÁREK? ?
PŘIBALIT SILIKÓNOVÉ ZARÁŽKY NAVÍC?

Víte odkud se vzal hippie znak? 

V roce 1958 nakreslil britský umělec Gerald Holtom kruh a v něm tři čáry. První dělila kruh na dvě poloviny, zbylé dvě vedly ze středu kruhu směrem dolů a navzájem svíraly úhel 90 stupňů, který půlila polovina délky první čáry. Tento znak měl být symbolem nukleárního odzbrojení – anglicky „nuclear disarmament“ – odtud písmena N a D.

Holtom se inspiroval v signální vlajkové abecedě, takzvaném semaforu. Písmeno N se signalizuje vlajkami drženými v obou rukách a směřujícími směrem k zemi pod úhlem 45 stupňů k ose těla. Písmeno D se signalizuje dvěma vlajkami drženými kolmo k zemi, kdy jedna míří nahoru a druhá dolů. Spojíme-li tato dvě semaforová označení dohromady a přidáme kruhu, dostaneme znak hippies.

Zdroj: https://radiozurnal.rozhlas.cz/

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náušnice jsou tvořené ze skla, pod kterým je natištěný daný motiv. Každá náušnice má zapínání, kterému se říká puzeta. Naše puzety vyrábí česká firma z chirurgické oceli, díky tomu je vhodná i pro alergiky na většiny kovů jako je například nikl. Puzeta má silikonovou zarážku, aby dobře náušnice držela na uchu. Jak celé zapínání vypadá si můžete prohlédnout na ilustračním obrázku níže.

Doplňkové parametry

Kategorie: SKLENĚNÉ NÁUŠNICE
Záruka: 2 roky
Velikost: 12 mm, 14 mm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: