Co si s sebou sbalit na Island

Počasí na Islandu je hodně nevyzpytatelné. A tak když jsme se balili na naší cestu, hodně jsme řešili, co si s sebou sbalit. Musíte být připraveni na jakékoliv počasí, slunce, déšť, sníh, kroupy… Samozřejmě jsme si vzali toho více, než bylo třeba. Tento článek vám pomůže ušetřit místo ve vašem zavazadle, když se vydáte na Island v květnu. A nedopadnete pak jako my :)

P5241533

Zapomeňte na deštníky či jednorázové pláštěnky, věřte, že při silném větru se vám zníčí během pár minut. Vše, co si s sebou berte, je dobré vzít dvakrát. Už jen když si představíte, že promoknete a neuschne vám to do druhého dne… Takže zde seznam oblečení:

2x bunda – zimní a softshellová

2x boty – zimní do města a trekové

2x mikina

2x kalhoty – ideálně jedny nepromokavé

Funkční prádlo – prakticky jsme v něm strávili celou dovolenou J

2x tričko – když půjdete večer do báru či jen budete večer zevlit na chatce

Zimní čepici a klidně i šálu/šátek

Rukavice

Plavky – po cestě potkáte hodně horkých pramenů

Oblečení na spaní – pokud budete spát v chatkách a ne pod stanem, stačí vám jen tričko a kraťasy třeba, protože islandské peřiny jsou teplé a to jejich povlečení je hodně příjemné. Doteď litujeme, že jsme si jedno nepřivezli domů. V tom se tak skvěle spalo!

A samozřejmě spodní prádlo a ponožky J

A co dalšího?

1 ručník

Sluneční brýle

Opalovací krém

Masku na spaní – v květnu je světlo 24 hodin a tmu občas člověk potřebuje

Malý cestovní baťůžek na denní výlety

Věřte, že víc věcí potřebovat nebudete. Přeji vám krásnou cestu a pokud byste chtěli s něčím poradit, napište na info@laboka.cz