Aplikace, které vám usnadní vaše cestování

Občas od svých přátel slyším, jak si museli koupit v jiné zemi SIM kartu, aby mohli používat navigaci, nebo že řešili složitě přepočítávání nákladů mezi spolucestovali apod. V tomto článku vám dám tip na aplikace, které usnadňují cestování mně.

Maps.me

Neskutečně užitečné offline mapy. Do telefonu si k aplikaci stáhnete vaší vybranou destinaci, kterou po ukončení dovolené vymažete, aby vám nezabírala místo. Maps.me můžete používat jako navigaci při jízdě motorovým vozidlem i pro pěší tůry. Za několik let mě snad nikdy nevypekla. Našli jsme tam snad i tu nejmenší cestičku v lese. Snadni si do ní vložíte body ubytování a míst, které chcete navštívit. Dokonce je propojená i s bookingem.

Booking

Ubytovacích aplikací je hodně, já jsem věrná Bookingu, naučila jsem se ho využívat jako první a už mi to zůstalo. Nemám moc ráda změny J Snadno si přes něj vyberete ubytování. Já hledám s hodnocením 8 + a taky čtu před potvrzením reference. A pokud je možnost, vybírám ubytování, které lze na poslední chvíli zdarma zrušit, protože člověk nikdy neví, jestli se nezdrží na jiném místě déle.

Uber

Většinou se snažím cestovat městskou hromadnou dopravou nebo smlouvat s taxikáři. Občas se ale člověk dostane na místo, kde to tak snadné není. Uber je jednoduchý, nemusíte nikam volat, jen napíšete místo, kam se chcete dopravit, následně vám ukáže cenu a vyhledá řidiče. Je to prostě easy!

Tricount

Tak tahle aplikace je naprosto dokonalá pro cesty ve větší skupině. Znáte to, tuhle zaplatí někdo taxi, jiný jídlo, pití, ubytování a už rozpočítáváte o sto šest. Za chvíli to začne být pěkná pruda. Tricount vám usnadní vyúčtování. Vložíte do něj jména přátel a jejich výdaje. On pak rozděluje sám kdo komu dluží anebo má dát nějaké peníze. No co vám budu povídat na Islandu jsme se pak nakonec předháněli, kdo bude co platit. Všichni jsme chtěli, aby někdo dllužil nám a my nebyli ve velkým mínusu J

Whats up a Facebook messanger

Kontakt s přáteli a rodinou musí být a tyhle dvě komunikační aplikace jsou na cesty tím nejideálnějším řešením. To je jasná věc!

A jaké aplikace rádi používáte vy?